>FIFA’nın Tanımadıkları

>Outcasts: The Lands That FIFA Forgot“; FIFA’nın unuttuğu topraklar. Steve Menary‘nin 2 yıl boyunca FIFA üyesi olmayan ülkeleri dolaşarak izlenimlerini aktardığı kitabının adı. Mesela Fareo Adaları, FIFA üyesiyken Greenland (Gronland) neden değil? Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti hakkında ilginç bir bölüm yakaladım. Meraklısı buradan takip edebilir.

Tibet Milli Takımı
Advertisements

7 responses to “>FIFA’nın Tanımadıkları

  1. >dunya kupasindan biraz once bu ulkeler mini bir turnuva duzenlemislerdi gecen sene ama sonuc neydi hatirlayamadim

  2. >tanınmamış bu ülkelerin kurduğu federasyonun adı NC Board. 1 veya 2 sene önceki bu mini “dünya kupası”nda KKTC sanırım bir Afrika takımını 2-1 gibi bir skorla mağlup etmişti.yanlış hatırlamıyorsam 13-14 kurucu ülke vardı ve bu ülkelerin biri de KKTC idi. hatam varsa düzeltin.

  3. >aslında böyle organizasyonlar daha fazla yapılmalı ve dikkat çekici extra formüller bulunmalı. mesela bu turnuvayı birde kulüler bazında deneyebilirler. zamanında luton town’ı engellemişlerdi ama heralde adamdan saymadıkları gronland’ı engelleyemezler bu futbolun ‘PATRONLARI’.

  4. >Bu turnuvanin adi FIFI world cup’di. Fifayla dalga gecen hos bir isimdi. turnuvayi da KKTC kazanmisti. bilgi icin:http://en.wikipedia.org/wiki/2006_FIFI_Wild_Cup

  5. >tanınmama konusunun en aşmış örneği çin’dir. fifa 1949’dan yamulmuyorsam 1979’a kadar yok saydı dünya nüfusunun dörtte birini.

  6. >tibet milli takımının hastası oldum da en altta sağdan ikinci ve soldan üçüncü çocuklar devşirme duruyor. Tibet’e gitsem beni de devşirirler mi acaba?

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s