>Alemin Kralı Marcelinho

>Trabzonspor’un Karadeniz derbisinde Rizespor’u 4-0 yendiği maç sonrasında yazmıştım kazanma kültürlerini kaybettiklerini iddia eden satırları.(28 Ocak) Ligin ilk 4 sırasındaki takımlardan puan alamadılar. Galatasaray ve Fenerbahçe ile hala oynayacakları 2 maçları var. Yabancı futbolcularına gelince biraz kör ölür badem gözlü olur durumu söz konusu. Yukardaki fotodan başlayalım. Bundesliga’nın Ailton gibi turşusunu çıkardığı Marcelinho Trabzon’da aradığı alem ortamını bulamadı elbette. Wolfsburg’da görüldüğü üzere diskolarda milletin kafasını gözünü yarıyor. Arşiv de değil bugünün manşeti Bild ‘de. Fotoğraftaki arkadaş temsili değil, Becks Gold şisesine kafasına yiyen vatandaş. Şimek ayrı alemdi, hala bilmiyorum neden futbolu bıraktı. Gizem dolu bir kariyer onunki. Porto gibi bütçesi olan kulüp Stepanov‘u alır elbette. Kiki Musampa Ajax’ın 96 jenerasyonunun en çürüğü çıktı. Halen boşta. Marcelinho kadar alemcidir o da. Eller zaten oynamıyordu, problemdi. Atletico Madrid önüne geleni alan bir takımdır, ona da piyango vurdu işte. Kazanma kültürlerini Gökdeniz gidince kaybetmediler elbette. Fatih Tekke gidince de. Dönüp bir daha okudum o yazıyı. Hala ısrarlıyım. Fatih’ten gelen para bitti, Gökdeniz’den gelen de biter bu kafayla. Kiki Musampa gibi adamları Trabzonspor’a çakan menajer gayrımenkula mı yatırmıştır, altına mı acaba?

Advertisements

5 responses to “>Alemin Kralı Marcelinho

  1. >Bu yazıyı okurken (ve de kazanma kültürü yazısını bir kez daha okurken)beynim küçük bir komplo teorisi üretti. Siz değerli dostlarımdan özelliklede Trabzonspor’u tanıyanlardan bir ricam var. Ünal KARAMAN’ın Trabzonspor üzerine etkisini değerlendirmeniz mümkünmüdür.

  2. >çok yerinde bi yazı.kulüp yönetimini hal’deki sebze-meyve tezgahına benzetenlere 45 punto baslıklar halinde okutulmalı bu tespit..

  3. >kendisi trabzonspor’dan az alkmaar’a gitmişti ve ordanda ayrılmıştı. 24 Mart tarihinde FC Seoul ile anlaşmış. FC Seoul’un hocasıda bizden biri. (Şenol Güneş)

  4. >kendisi trabzonspor’dan az alkmaar’a gitmişti ve ordanda ayrılmıştı. 24 Mart tarihinde FC Seoul ile anlaşmış. FC Seoul’un hocasıda bizden biri. (Şenol Güneş

  5. >Şizmek neden futbolu bıraktı merak edenler . BKNZ. Şizmek’in Karısı vs. Fatih Akyel ve bu olay sonucu bunalım ve kaçış

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s