>Lavezzi’ye 10 Numaralı Forma

>Napoli lider ve Napolili çıldırıyor elbette. Kuzey İtalya takımlarını arkalarında asker ettiler puan tablosunda. 3 futbolcunun bu başarıda payı büyük. Hamsik, Denis ve Lavezzi. İki Arjantinli’den geçen sezon gelen Lavezzi’ye Napoliler yeni Maradona diye tapıyorlar. Müzeye kaldırılan Maradona’nın 10 numaralı formasını ona vermek için de kampanya başlatmış taraftarlar. Bu hassas mesele. Hagi’nin de müzeye giden 10 numaralı forması Felipe’ye verilmiş, ardından kim giyse iflah olmamıştı Galatasaray’a. Maradona’nın 10 numaralı forması da Lavezzi’ye 3 beden büyük gelir zaten.

Advertisements

10 responses to “>Lavezzi’ye 10 Numaralı Forma

  1. >Bence de verilmesin ta kii napoli şampiyon olana dek 😀 ama ozaman da lavezzi’yi tutabilene aşk olsun…

  2. >naapoli, az alkmaar, liverpool, barça… avrupadaki tüm sevdiğim takımlar bu sene süper gidiyor. inşallah sezon sonu da böyle bitirirler.forma verme işini sulandırmamak lazım. bıraksınlar forma orda kalsın. lavezzi veya bir başkası maradona kadar olursa formayı zaten kendi alır kimsenin vermesine gerek yok.

  3. >bence verilmemesi lazım, lavezzi cok buyuk topcuysa kendi giydigi numarayı muzeye kaldırtır.hagi’nin formasının verilmesine de karsıydım. hem de gelir gelmez felipe’ye. felipe kim lan?

  4. >Hani “Akdeniz insani” diye baslayip cosagelen tamlamalar vardir ya; acaba unvan verdikten sonra onu geri alip, baskasina vermek bu cografya insanina mi ait?Haddinden fazla endustriyel, show business falan dedigimiz NBA’de bile daha kesin gibi gozukuyor bu isler.Anayasa’daki “Degistirilmesi teklif dahi edilemez” hususlar arasinda yer almasi lazim bunlarin 🙂

  5. >hahah aynen öyle 3 beden büyük gelir:))!

  6. >çok istiyorlarsa 9.5 numara versinler 😀 lavezzi denis hamsik toplamı maradona eder mi o bile şüpheli 😀

  7. >Ben formanın müzeye kaldırılmasına karşıyım.Hagi çok büyükdür ama Galatasarayın 10 numarası ondan daha büyüktür.Metin Oktaydan sonra 10 u müzeye kaldırsak belki Hagi giyemiyor olacaktı.Aynı şekilde ilerde Hagi kadar bu formaya layık biri de gelip giyecek 10 u.

  8. >Hagi’nin 10 numerolu formasının Felipe’ye verilmesi ne kadar yanlış bir hareket olmuşsa; Diego’nun 10 numaralı formasının Lavezzi’ye verilmesi de o kadar yanlış bir hareket olur kanımca.

  9. >Mars formali Diego siluetini gorunce aklima Napoli’deki takim askinin ne derece buyuk oldugu geldi. Napoli’ye ilk gidisimde gordugum bir billboard’da “Napolililer, yetti artık! Takimimiz 2. lige dustu. Kurtarmak icin Persembe gunu XXXX’te* bulusalim!*Burada ya bir isgal evi ya da taraftar lokali adi yaziyordu.”O derece hasta bu herifler. Sehir de musait zaten bu duruma. Sicilya’dan ve takimlarindan da ekstra bi nefret ederler.

  10. >napolili taraftarlar uygun gördüyse neden olmasın.bende formanın emekliliğine karşıyım.biri gider biri gelir overdrive’ın söylediği gibi.

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s