>Oyunun Kuralı

>International Board, önüne gelen kural değişikliği önerilerini yine elinin tersiyle itti. Muhafazakar İngilizler, futbolu korumaya devam ediyor. U19 maçlarında denenen +2 hakem uygulamasının, bir ligde denenmesine okey verilmesi dışında bir yenilik yok. Maçı ayakta kendisine ayrılan bölgede seyreden teknik direktörlere ise 4. hakemler artık kulübene dön diyemeycek. İsteyen teknik direktör 90 dakika taç çizgisi kenarında Kızılmaske duruşu sergileyebilir.

Devre arasının 15 dakikadan 20 dakikaya çıkartılmasını isteyen yayıncı kuruluşlardı. +5 dakika daha reklam! Bu öneri de çöpe gitti. İngiliz Futbol Taraftarları Federasyonu, soğuk ve yağmurlu havalarda 20 dakika devre arasının taraftarların aleyhine olacağı yönünde görüş bildirdi. Adamlar birlik olmayı başarmış işte. Ofsayttan kaçmak için kendini saha kenarına atan isterse denize atlasın fayda yok. Metin üzerindeki düzeltmeye göre hakemin izni olmadan oyun sahasını terkeden kale çizgisi üzerinde kabul edilir…
Advertisements

11 responses to “>Oyunun Kuralı

 1. >taçlar ayakla kullanılsın, her maç üst bıtsın…

 2. >devre arasının uzatılmaması lig tv’ye koymaz kanımca. zaten türkiye’de kendisi istediği kadar uzatıyor devre arasını. 15 dakikadan çok olmayan devre arası pek az gördüm. ayrıca futbolu icat ettiler diye- ki gerçekten öyle olup olmadığı bile belli değilken- ingilizlere hala neden böyle bir ayrıcalık tanınıyor anlamış değilim. her konuda eşitlik, hak hukuk çağrısı yapanlar bu konuda seslerini çıkarıyorlar mı acaba?

 3. >Bence en olumlu gelişme +2 hakem uygulaması. Her ne kadar futbolun içinde hakem hatalarının ayrı bir zevki var deseler de bence son derece saçma bir uygulama. Sonuçta eskiden görüntülerden bakıp futbolculara ceza verme uygulaması yoktu. Şimdi var. Bunda niye bu da futbolun içinde olan bir şey denilmiyor?http://seyrifutbol.blogspot.com

 4. >ANTIMADRIDISTAS CAGANET SOLO RAUL TIENE MAS COPAS DE EUROPA QUE EL barcelona ALGO QUE NO HABIES PODIDO COMPRAR EN EL ESTATUT REAL MADRID HISTORICOOOOOOOOOOOOOOOOOOO OOOOraul: 3 champions leaugebarcelona: 2 champions league

 5. >Hangi kitapta okumuştum hatırlamıyorum. Pele’nin kızının doktorası futbolun pazarlanması üzerineymiş.Orada geçen bir öneri, maçların 15 ve 30. dakikalarında 2 şer dakikalık mola verilmesi yönündeydi. 2 devrede 4 mola, toplam 8 dakika. Bir final maçında 8 dakikanın reklam bedeli çok büyük rakamlara ulaşacaktır.Mesele bunun bizim futbol keyfimizi bozup bozmayacağı.Bana olabilir gibi gözüküyor. Bir sakatlanma için maçın 2 dakika durması bizi maçtan soğutmuyorsa, içtiğimiz biraları boşaltmak için verilecek 2 dakikalık milyon dolarlık aralar neden olmasın.

 6. >pelenin kızı…babasını da sevmezdim.

 7. >ramon,Maldini:5 Champions LeagueReal Madrid without ancient history:3 Champions League(Ancient History: Stad Reims, Partizan etc, you get it)

 8. >0-0 skoruna puan verilmesin mesela. Sıkıcı maçlar yerine adamakıllı golü düşünen takımlar izleyelim. bir de 9.15 mesafesi için sprey olayı her ligde geçerli olsun. nedir bu 6.5m’ye kadar inen barajlar yahu.

 9. >şu anki pasif ofsayt uygulamalarıyla zaten çizgide sayılsa da topla oynamadığı -veya bir rakibi rahatsız etmediği- sürece ofsayt olmayacaktır dışarı çıkan.baraj için spreyi destekliyorum. +2 hakemse pek anlamlı gelmiyor bana.

 10. >Zaten devre aralarının 15 dakika sürdüğüne rastlamadım ben. En erken 18 dakika sürüyor devre araları ? EPL olsun bizim süper lig olsun…

 11. >Futbolda gher zaman ingiliz tutuculuğundan yanayım. International board da ingilizler oturmasaydı oyun çok daha önceleri sirk gösterisine dönmüş olurdu. gidişat o yönde ama neyse ki Int. board gibi futbolu önemseyen bazı kurumlar bu dönüşümü biraz yavaşlatıyor…Pele zaten ticari fırmaların oyuncagı olmus. kızından da baska bır sey beklenmezdi. +2 hakem uygulaması arpalık sayısını artırmaktan baska ıse yaramaz (alt lıglerde veya fakir ulkelerde futbolcuya para ayıramıyorlar ıkı gereksız adam daha beslenecek). tek olumlu oneri sprey uygulaması.

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s