>Bu Rekor Kırılır mı?

>Boselli atmış, Estudiantes soyunma odasına 1-0 önde gitmiş. Barcelona soyunma odasında ikinci yarıya çıkarken Guardiola takımı bir araya topluyor ve diyor ki: “Kaybederseniz dünyanın en iyi takımı olmaya devam edeceksiniz. Kazanırsanız hepimiz efsane olacağız”. İkincisini tercih ettiler Messi ve arkadaşları…
Bir yılda alınabilecek 6 kupanın altısı da. Bir de yanında takımın birinci santrforu olmayan gencecik Pedro’nun tüm kupalarda gol atması. Barselona’da Sport gazetesi dün bir anket yapmış finalin ardından; 2009 Barcelona tarihinin en iyi yılı mıydı? Anketi başlatan editör neyi amaçlamış bilmiyorum ama %3 hala “hayır değil” diyebiliyor. Ne bileyim; belki de Avrupa gol kralının Barcelona’dan çıkmamış olmasına bozulmuşlardır (!)

Altıda altı, pokerde masanın restini flash royal ile almak gibi… Bir daha o kareye oturduğunda daha fazla ne yapabilirsin ki! Oyunun bittiği andır o an. Yine de Fransız ve İngilizler için gelecekte daha fazlasını yapma şansı var. Artı bir kupa oynuyorlar ülkelerinde. 1999’da Manchester United, bu rekorun kenarından geçmişti. Efsane Şampiyonlar Ligi finalinde kupayı kaldırmışlar, Lig şampiyonluğu, FA Cup, Lig Kupası (edit:Bu kupa Tottenham’ın) ve Intercontinental’ kazanmışlardı. 7 kupanın üçü eksik kaldı. Community Shield’da Arsenal 2-1 kazanmış, UEFA Süper Kupa finalinde ise Nedved, Mancini, Salas ve dün gece yine finalde sahaya çıkmış Veron’lu Lazio’ya 1-0 kaybetmişler, golü Salas atmıştı. Kim bilir, bir gün belki bir İngiliz kulübü 7’de 7 yapabilir ama bunu, teknik adamlığa o sezon başlamış bir hocayla mı yapar? İşte o imkansıza yakın… Türkiye’de bir yılda en fazla kupayı kazanan takım ise Fatih Terim yönetimindeki Galatasaray… 1999-2000’de Lig, UEFAKupası , Süper Kupa ve Türkiye Kupasını kazanmıştı. 5. kupayı, Cumhurbaşkanlığı Kupası’nı Beşiktaş’a kaybetmişti.

Advertisements

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s