>Kader Keita Al Saad’da

>Sabaha karşı 03:00’de aldıklarını açıklamışlardı, şimdi daha insaflı davranmışlar! Sabah 9’da sattıklarını açıkladılar. (Borsanın sabah seansından önce açıklamanın da bir anlamı olmalı! Bakalım ne olacak?) Galatasaray’da yabancı futbolcu transferinde “Kim gelecek?” hesabı yapılırken, Keita gitti. Katar’dan eski kulübü Al Saad, 8.150 milyon Euro vermiş. O.Lyon’dan da aşağı yukarı bu rakama gelmişti.
Bu transferin gerçekleşebilmesi için Keita’nın mutlaka onayı lazımdır. Demek ki; Katar kulübü, Keita’ya Galatasaray’da kazandığının çok üzerinde bir para verdi. Bu rakam da 4-5 milyon olmalı -Avrupa piyasasının çok üzerinde Keita için-. Demek ki Keita, artık üst düzey futbol oynamak istemiyor. Bu yaşta Katar’a gitmenin başka açıklaması yok.
Demek ki Rijkaard “Olmasa da olur” diyerek satışa baştan onay vermiş. Burası şüpheli. Geçen sezon yaptıklarından sonra yerini Serdar Özkan ile doldurmak akıl karı değil. Yeni stadın tribünlerinin dolması için gerekli adamlardan biriydi Keita. Tribüne gelen taraftar böyle adam görmek ister.
Demek ki geçen sezonki vukuatlarının ardından Kaka’ya yaptıkları, yönetimin satış kararında etkili olmuş. Zor oyuncu Keita, kontrol edemediğin adamı yolla da satış kararının bir parçası olabilir. Peki Al Saad? Merak ettim, kadrosuna baktım. Yaldızları dökülmüş kimler var diye? Yine bir Galatasaraylı çıktı karşıma. Brezilyalı Felipe. Doğrusu Keita ile iyi bir ikili olurlar! Felipe, Vasco’ya dönmemişse tabii.

Advertisements

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s