>Guti Gelirken

>Ara transfer döneminde Beşiktaş’ın Guti’ye talip olduğu haberleri çıktığında görüşmeleri Mustafa Denizli’nin yürüttüğünü iddia ediyordu As Gazetesi. 28 Aralık tarihli bir haber o günlerde bir transfer spekülasyonu olmaktan öteye gidemedi. Guti sakattı ve son maçına kupada elendikleri Alcarcon karşılaşmasında çıkmıştı. Mourinho’nun gelişinden bağımsız olarak Real Madrid’den ayrılma kararını defalarca yineledi. El Clasico’nun ardından bu son Barcelona maçım dedi. Tottenham, Bolton’u yazdılar. İtalya’ya, Katar’a gidiyor dediler. Mayıs ayında da Marca gazetesinde Galatasaray’a gidiyor kapağıyla çıktı Marca.
İspanya-Türkiye arasında gerçekleşen bir transferde uzun zaman sonra İspanyol medyası bir adım geriden geldi. Bugün de Guti’nin transfer haberlerini bizim gazetelere dayandırarak veriyorlar. Beşiktaş’ın borsaya görüşmeye başladık açıklamasını elbette ki transfer bitti olarak almamamız lazım.Guti transferi öncesinde de Beşiktaş teknik adam tercihi, Quaresma ve Hilbert transferleri, sağlam defans göbeği ve ön liberolarıyla, Nihat; Nihat gibi oynaması şartıyla şampiyonlukta birinci adayımdı. Guti’nin gelişiyle beraber Delgado ve Tabata’nın soru işareti olan performanslarına bel bağlamayacak Beşiktaş. Guti’yi buradan yolu geçenlere uzun uzun anlatmaya gerek var mı? Yıllardır açık kanalda yayınlanan Real Madrid maçlarında izlediğimiz bir adamın futbol yeteneklerini tartıya çıkartacak halimiz yok. Guti, bu oyunun sanatçılarından. Onu 18 yıldır çıkamadıkları La Coruna deplasmanında ceza sahası içinde verdiği topuk (Tanrı’nın topuğu) pasıyla hatırlayalım. Ya da Santiago Bernabeu’da tek başına yıktığı Sevilla maçıyla.
Çok büyük bir transfere imza attı Beşiktaş yönetimi. Galatasaray’ın iki yıldır yürüttüğü ve yarı yolda devirdiği transfer politikasının bir benzerine geçiş yaptılar. Galatasaray o politikanın içinde kaptanlığı Harry Kewell’a vermeliydi. Bu yüzen ben olsam Beşiktaş’ta kaptanlığı direkt Guti’ye veririm. Guti gibi futbolun sanatçısı bir adam bu takımın başında İnönü’ye kaptan çıkmalı.
“Guti kimdir?”e dair blog arşivinde “Guti ve Real Madrid’de 25 Yıl” başlıklı bir yazı mevcut.

Advertisements

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s