>Milan’lı İbrahimovic

>Juventus, Calciopoli skandalı yüzünden küme düştüğünde takımı bırakıp gidenlerden biriydi. Juventus taraftarı nefret etti. Bugün Milan’a gelirken Guardiola için ağzından çıkanları duyan Katalanlar da ondan artık nefret ediyor. Milano’nun diğer tarafına imza attığı için Interliler de nefret edenler kervanına katılacak. Bazıları hayatta nefretten beslenir. Ibrahimovic büyük sınavına gidiyor. Onun oynadığı her takım şampiyon olur istatistiğinin bu sezon bakalım düşük profilli hocasıyla Milan başarabilecek mi?

Guardiola ve Hayat Bilgisi’nin ardından teknik direktörde kusur bulmak çok zor. “Benimle 6 aydır konuşmuyordu. Bir mekana girdiğimde orayı terk ediyordu” dediği Guardiola ile ne derdi varsa bunu İbrahimovic de bilmiyor. Ya da işine gelmiyor. Guardiola da konuşmadıysam bir sebebi var diye geçiştirdi şimdilik, ligin ilk maçı öncesi belki de takımın konsantrasyonunu bozmak istemedi. İbrahimovic takım oyuncusu değil. Juventus’ta da değildi, Inter’de de olamadı. Onu süperstar seviyesine yükselten yeteneklerinin yanında saha içinde ve dışında egosu patlak bir adam. Takım yaratıcılığına katkıda bulunacak oyun zekası olmasına rağmen çok zaman top kendisine geldiğinde kendine oynayan, bırakın biraz bende kalsın diyen bir forvet. Inter taraftarı da arkasından “Eyvallah kazandırdı ama artık futbol oynamaya başlayabiliriz” demişti.

Barça zaten David Villa transferiyle İbra için kapıyı açmıştı ama yüksek maliyeti nedeniyle Villa’nın solda oynayabileceği İbra’nın da takımda kalacağı yorumları mecburen yapılıyordu Katalan medyasında. Guardiola, bir kez daha Rijkaard’ın yapamadığını yaptı. Kangreni gördü ve kesti, attı. Barça bu operasyonda maddi olarak zarara uğradı, 3 gün içinde transfer yapmazlarsa forvette eksik kaldı ama hiç olmazsa soyunma odasında aylardır konuşmayan iki adamdan biri yok artık.

Barça’ya gelirken Eto’o ile takasta Katalanlar’ın Inter’e 50 milyon gönderdiğini not düşüyor İtalyanlar. Milan transferi çok ucuza bitirdi. Bu sezon bedava kiralıyorlar. Gelecek sezondan itibaren 3 yıl içinde 24 milyon ödeyecekler. İbra da Barça’da aldığı 12 milyondan sonra 8 milyona düşürüyor yıllık ücretini Milano’da. Bu geçmişte Redondo, Rivaldo ve Ronaldinho gibi Barça-Madrid’in gözden çıkardığı yıldızlara kucak açan Galliani’nin operasyonu. Milan, İbra ile elbette ki güçlendi. Olan Huntelaar’a oldu. Bu adamın kaderi bu. Real Madrid’den sonra Milan da onu kapının önüne koyuyor.

AS Gazetesi, İbrahimovic için şu notu düşmüş: Bonservisine 3. Kez 20 milyon üstü bir rakam ödendi. Barça’yı bir sezon/21 gol istatistiğiyle terk eden İbrahimovic’e bu dünyada artık 20 milyon ve üstü ödeyecek tek kulüp kaldı eğer aynı arızayı Milan’da da çıkartırsa: Manchester City…

* Hasta Nunca: Bir daha görüşmeyelim.

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s