>Ronaldo-Arda-Gökhan Gönül

>Her milli maç takvimi sonrasında her ülkede aynı kavga var. Teknik adamlar isyan ediyor, yönetimler tazminat istiyor. Milli takımdan sakat dönen oyuncular için büyük yaygara kopuyor. Bu sakatlıklara kısaca FIFA virüsü diyorlar İspanyollar. Ronaldo ile başlayalım. Milli maçlar öncesinde 3 hafta oynamayacağı açıklanmıştı Madrid’de. Portekiz, Euro 2012 elemelerine çok kötü başladı. Kıbrıs Rum Kesimi ile sahasında 4-4 ve deplasmanda kalecinin yaktığı maçta Norveç’e 1-0 mağlup oldular. Fatura da teknik direktör Carlos Quieroz’a kesildi ve en iyi 2. adamlardan biri bir kez daha birinci adamlıkta tutunamadı ve koltuğunu kaybetti. Quaresma da Beşiktaş’a adalesinde yırtıkla döndü. “Sakat” Ronaldo ne olduysa 48 saat içinde iyileşti ve Real Madrid’in Osasuna maçı kadrosuna alındı. Mourinho üstelik onbire de koydu vatandaşını. İngiltere’de de sezona uçarak giren Theo Walcott sakatlandı. 6 hafta oynamayacak.İtalya’da basit bir kural var. Milli maçtan sakatlık yüzünden affını istediğinde ilk lig maçında forma giyemiyorsun. Çok örneği yok ortada ama bizim futbolumuzda da zaman zaman milli formadan firar edenler oldu. Bir de ayağım kopsa da oynarım diyenler var. Arda ve Gökhan Gönül gibi.

Arda’ya Fellaini tekmeyi vurduğunda bağların ya esnediği ya da koptuğu ortadaydı. Sakatlık anı budur. İkinci yarıda oyuna devam edip aldığı bir risk yok. Burada karar oyuncudadır. Kopuk bilek bağlarıyla da o maç bitirilir. Arda’da 1-0 geride kapatılan maçta devre arasında ayağını yere basabildiği için devam etti. Sonuç en az 3 hafta yok. Kendi kulübü bir tarafa 8 Ekim’de Almanya maçına sağlam bir şekilde çıkarsa-3 hafta kondisyonunu 30 dakika geri götürür- ne ala..

Gökhan Gönül de Okan’ın parladığı maçta dinlendirilmişti. Omuzundan geçirdiği operasyonun ardından 3.5 ay geçmesine rağmen sıkıntısı sürüyor. Belçika maçında “İyiyim” dediğine göre maç kadrosuna aldılar. Hiddink de son 20 dakika oyuna sürdü. Gökhan’ın asisti Arda’nın golüyle kazandık. Galibiyeti getiren adamlar bu hafta sonunda televizyon karşısında olacak. İkisine de milli forma için ortaya yüreklerini koydular. Helal olsun…

Advertisements

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s