>Galatasaray Eğitim Vakfı: "Gereken Yapılacak"

>Türk Telekom Arena’da hayatını kaybeden iki işçi için dün de Radikal’de Bener Onar dostum yazdı*. Gökhan Yavuz ve Raşit Ek için futbol blogları destek verdiler.
Galatasaray Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu üyesi Adnan Öztürk, Bener Onar’ı aradı ve ‘Gereken yapılacak’ dedi. Galatasaray Eğitim Vakfı’na teşekkür ediyoruz. Bener’in yazısında dediği gibi “Bildiğim tek şey spora ve hayata aynı paralelde bakan bizlerin en azından mücadele yeteneği var. Biz görevimizi yapalım.” Gökhan Yavuz ve Raşit’in toprağı bol olsun, gözleri arkada kalmasın….

****
Kanat Atkaya önceki gün şahane bir yazı yazdı. Önce kısaltarak görmeyenleri bilgilendirelim: “Gökhan Yavuz 30 yaşındaydı. Raşit Ek 20 yaşındaydı. Bir bayram günü, akşam üzeri, Galatasaray’ın Seyrantepe’deki yeni stadı için kanalizasyon kazısı yaparken öldüler. Gökhan ve Raşit, Galatasaray nice bayramlar yaşasın diye, bir bayram günü öldüler. Galatasaray’ın boynunun borcudur bu iki işçi kardeşin adlarını yaşatmak… Haber ulaştığında içim daraldı, ruhum karardı. Büyük inşaatlar için normal kabul edilen zayiat olarak, bir küçük haber olarak düşmesinler tarih toprağına. İsimleri iki kapıya verilsin. Mutlulukla analım. Mutlulukta, kederde analım iki kardeşimizi. Zor mudur?Yetki mi gerekir?İkna mı gerekir?Kampanya mı gerekir?Daha lafa gerek var mı? Yine bir kalem erbabı olan Bülent Timurlenk de çağrıya kayıtsız kalmadı bu yazıyı sitesine (http://www.acetoblog.com/) koydu. Timurlenk üstüne bir de fikir ekleyerek şöyle yazdı: “Galatasaray Eğitim Vakfı, hayatını kaybeden iki işçinin çocukları yoksa kardeşlerinin eğitimlerini üstlenmeli. Galatasaray o stadın açılışından elde edeceği geliri kasasına değil bu insanların ailelerine bağışlamalı. Bu konuya bloglarında değinecek, bunun bir kampanya haline gelmesi için çaba gösterecek tüm arkadaşlara teşekkürler…”Sadece bu iki dost değil internet camiasında birçok insan bu mini-kampanyaya destek verdi. Konuya hala üç büyük rekabeti, TOKİ-VARYAP, kulübün sorumluluğu ekseninde bakanlar var. ‘Ama’lı cümleler kurup insanlığın temel değerlerinden uzaklaşanlar… Onlar çoğunluk mu azınlık mı bilmiyorum. Bizim gücümüz Galatasaray camiasını bu konuda harekete geçirmeye yeter mi onu da bilmiyorum. Bildiğim tek şey spora ve hayata aynı paralelde bakan bizlerin en azından mücadele yeteneği var. Biz görevimizi yapalım. Gerisi karar vericilerin…Dediğim gibi konunun ana hatlarına odaklandım ama şu an stadın yanından geçerken aklıma geldi. Karar vericilerin bu olaydan haberdar olmaması gibi bir ihtimal yok. En azından bir görüş belirtseler, başkaları kafa patlatmadan bir jest görsek… ‘Büyük kulüp’ kaç tane kombine sattığından, kaç tane yıldız transfer ettiğinden bağımsız kriterlerle de ölçülür, ölçülmeli…Bu çağrılara kayıtsız kalmak istemiyorsanız şu adresleri not edin. Romantik olmak iyidir bir de yanına ‘eylemci’lik eklenirse! gev@gev.org.tr, http://www.galatasaray.org/bize_ulasin.php. /BENER ONAR

Advertisements

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s