>Mourinho’nun Şovu Bitmez

>Bu adamın çalıştığı ülke medyasının hem işi zor diğer taraftan da malzeme bol. Jose Mourinho, Auxerre maçı öncesinde Fransa’daki basın toplantısında yine bombayı patlattı. Daha hafta sonunda söyledikleri tartışılırken,  polemik için o kadar iştahlı ki bir kavga daha çıkardı. Basın toplantısında iki kez Pedro Leon sorulmuş kendisine. Maç kadrosunda olması beklenen oyuncu kadroda olmayınca sorulan ilk soruya Mourinho’nun cevabı klasik: “Kadroda olanlara, oynayacak olanlara bakarım. Spekülasyon medyanın işi, takımı ben seçerim.” Basın toplantısı sonra normal seyrinde devam ediyor. Benzema kadroda diyor Mourinho. Bütün sorulara cevap veriyor. Son bir soru yine Pedro Leon! “Pedro Leon ile bir probleminiz var mı?” diyor İspanyol gazeteci ve dediğine de pişman oluyor.

Bu adamın sıfatı belli. Tercüman! Çalıştığı her ülkenin lisanıyla basın toplantılarını yaptığından konusuna hakim. Anında cevabı yapıştırıyor. İtalyancasını bildiğimden, İspanyolcasının kesinlikle daha akıcı olduğunu söyleyeyim. Bildiği İngilizceden de iyi.

İşte bu son soruda kayış kopuyor Mourinho’da. İşte cevabı: “Bu soruya cevap vermem. Bana sorduğun adam Maradona, Zidane, Di Stefano mu? Orada duracaksın. Çalışsın, formayı kapsın.” Ve basın toplantısı sona ermeden Mourinho yerinden kalkar ve salonu terkeder..
Advertisements

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s