>Şampiyonlar Ligi’nde Samba

>Şampiyonlar Ligi’nde kadrosunda Brezilyalı olmayan 7 kulüp var: Ajax, Auxerre, Basel, Bursaspor, Glasgow Rangers, Valencia ve Zilina. Vederson’u Brezilya basını da Türk kabul ettiğini göre yarın Glasgow’da oynanacak maç için önemli bir istatistik bu. Bu sezon Şampiyonlar Ligi’ndeki Brezilyalı futbolcu sayısı 83. Fakat bu onları ilk sıraya taşımaya yetmedi. Milli Takım düzeyinde sürünen Fransızlar, Şampiyonlar Ligi’ne en fazla futbolcu yollayan ülke: 95. Ligde altıda altı yapan Bursaspor’daki 4 Arjantinli’nin sezon başından beri takıma bir katkısını göremedim. Batalla’dan sonra gelen Insua, Steinert ve Nunez üçlüsü bu takımın kalitesini bir üst seviyeye taşıyabilecek futbolcular değil. Ertuğrul Sağlam’ın Arjantin futbolundaki Türk olarak bilinen Noray Nakis ile yakın dostluğu sayesinde yapılmış transferler gibi duruyor bunlar.
Şampiyonlar Ligi’nde iki Portekiz kulübündeki Brezilyalı toplamı: 21! Braga’da 13, Benfica’da 8 Brezilyalı var.Roma’da da 8 Brezilyalı var. Inter ve Shaktar da ise 6 Brezilyalı…
Braga: Arthur,Felipe, Paulão, Moises, Leo Fortunato,Mossoro, Leandro Salino, Alan, Vandinho, Paulo Cesar, Lima, Elton ve Matheus.
Benfica: Julio Cesar, Luisao, David Luiz,Sidnei, Airton, Felipe Menezes, Weldon ve Alan Kardec.

Advertisements

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s