>Volkan Şen’i Affetmek

>Bir futbolcuyu kadro dışı bırakacağın durumlar çok daha ağır geçmişler içermeli. Mesela, oyuncunun bir takım arkadaşıyla tekme tokat kavga etmesi, teknik direktöre hakaret etmesi, alkollü bir şekilde bir kazaya karışması, kulübün etik değerlerine zarar verecek davranışlar içinde bulunması vs…
Bursaspor, Volkan Şen’i kadro dışı bıraktı ve hafta sonu yaklaşırken de affetti. Bir futbolcunun izin günü birden fazlaysa ülke içinde seyahat yapmasına teknik adamlar ses çıkarmazlar. Atlar Bodrum’a gidersin. Hatta gider Milano butiklerini de dolanırsın. Buna kimse ses etmez. Her kulüpte yurt dışına giden futbolcu, teknik kadro ve yönetimi bilgilendirmeli. Lakin adres ABD ise orada durmak lazım. 2-3 günlük izinde o kadar yolu gidip dönen bir adamın aşkına, sevdasına, özel hayatına ya da her neyse nedeni saygım var ama bu profesyonellik çerçevesinde bir karar değil. Jet-lag’ın etkisiyle ya da uzun yolda adalelerin yaşadığı gerginlik nedeniyle Volkan Şen döndüğünde çıktığı ilk idmanda ağır bir şekilde sakatlanabilirdi.

Ertuğrul Sağlam’ın takım içindeki otoritesi gereği bir ceza kesmesi gerekiyordu ama sanırım tercih edilen yanlış olandı. Milli Takım’da olmayı hak eden, bu sezon yabancılardan istediği verimi alamayan, diğer kanadındaki adamı sallanan Bursaspor, onbirin vazgeçilmezi olduğu için Volkan Şen’i affetti. Volkan’ın o takımda olması gerekiyor. O zaman ABD dönüşü, maç başına kaç para alıyorsa takdir eder; 1-2 maç ücreti kadar cezayı kesersin. Bu türden disiplin uygulamalarında hem futbolcu, hem de kulübü kaybediyor. Şimdi kaybeden Bursaspor oldu. Takım içinde bir başka oyuncu her ne sebepten dolayı kadro dışı kalırsa kalsın 4-5 gün içinde affedilmeyi bekleyecek. Affedilmezse de çıkıp Volkan Şen’den farkım ne diyecek?

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s