>El Clasico = 4 Milyar Euro

>Sözleşmede yazan satış bedeli. Bu futbol tarihinde en çok Barça’nın canını yakmıştır. Futbolcuyu ikna edersen o kağıttaki rakamı ödeyen adamını kapar. Luis Figo işte. En bilinen örnektir. Barcelonalılar bu yüzden Luis Figo’dan nefret eder ama Deportivo La Coruna’dan Rivaldo’yu da transferin son gününde aynı yöntemle alanlar yine kendileridir. Sport gazetesi, El Clasico’nun ideal onbirinde yer alan futbolcuların satış bedellerini listeledi. Toplam rakam 4 milyar Euro!
Barcelona= 1.440 milyon Euro
Barcelona’da en yüksek satış bedeli elbette ki Messi’ye ait. Arjantinli yıldızın fiyatı 250 milyon. İniesta, David Villa ve Pique için Katalan kulübünün biçtiği değer 200 milyon Euro. Xavi ve Busquets’in bonservisinlerindeki rakam ise 80 milyon Euro. Dani Alves ve Abidal’in fiyatı 90 milyon Euro. Sol kanattaki Abidal için de Barça 90 milyon Euro fiyat biçti. Takımın bayrak adamı Puyol’ın fiyatı ise sembolik olarak 10 milyon Euro.Real Madrid= 2.530 milyon Euro
Cristiano Ronaldo için tarihin en yüksek bedeli olan 1 milyar Euro’yu Portekizli yıldızın kontratına yazan Real Madrid, Mesut Özil ve Xabi Alonso için 250 milyon, Khedira, Sergio Ramos, Di Maria, Casillas ve Higuain için 150 milyon Euro istiyor. Brezilyalı sol bek Marcio’nun fiyatı ise 120 milyon Euro. Kontratlardaki en düşük serbest kalma bedeli ise kariyerinin sonbaharında Real Madrid’e gelen Carvalho’ya ait: 40 milyon Euro.

Advertisements

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s