>Milano İntikam Haftası

>Herkes bir intikam peşinde, sıcak ya da soğuk. Leonardo ve Moratti’nin Milan ile bir hesabı var. Biri koltuğundan oldu, diğeri de eski golcüsünü kaptırdı. Aslında ortalıkta pek de hırs yapılacak, ihanet kokan hikayeler yok. Milan için İbrahimoviç, ilk eski İnter’li değil sonuçta. Geçmişte Ronaldo ve Vieri örnekleri de var. Bu kez hedefi 12’den vurdukları kesin. Sezon başında İbra’nın Barcelona’da bileti kesilince onun yıllık ücretini ödeyebilecek Avrupa’da 2 bilemedin 3 kulüp vardı. Mancini, eski adamını almadı Manchester City’e. Manchester United, bir adama yıllık 9 milyon Euro verse o genç takıma ayıp olurdu. Geriye Milan kalmıştı, o da Milano’ya geri döndü, en iyi bildiği şehre.

Leonardo, bir Guardiola projesiydi. 12 yıldır Milano kulübünde olan Brezilyalı zaten profesyonel yöneticilik yapıyordu. Barcelona’da tutan plan Milan’da tutmadı. Milan’ın yaşlı kadrosu ve farklı formasyonlara izin vermeyen yapısı Leonardo’yu yedi. O peki saha kenarında parladı mı? Milan ne kadar kötüyse o da o kadar kötüydü. Bugün İnter’e evet diyorsa sene başında İtalyan medyasına verdiği röportajların da payı var. Başta Berlusconi olmak üzere Milan için öyle laflar etti ki biz buna gemileri yaktı diyoruz.

Mourinho sonrası ne kazanırsan, başarılı kabul edilirsin? Avrupa Süper Kupa’yı en azından kaybetmeliydi Benitez. Bu yüzden kötü başladı. 2010 Dünya Kupası sonrasında Bayern Münih ile birlikte post-kupa sendromuna yakalanan ve yorgunluk yüzünden dibe vuran bir başka büyük oldu İnter. İspanyol, Mourinho’nun taktiğini pek değiştirmeden başladı ama rotasyon İtalya’da pek tutmadı. Mecburdu, kadroyu çok kurculadı, Maicon’u kaybetti. Yeri dolmazdı, dolmadı. Samuel sakatlandı, onun da yeri dolmadı. Lazio mağlubiyetin aslında filmin sonuydu. Ev sahibi olduğu derbiyi kaybettiği gün de filmi geriye sarmaya başladı İnter Başkanı Moratti. Milano’da günde 60 bin Euro kazanmış Benitez. Güle güle harcasın… İtalyan medyası da çok üzerine geldi. İspanyol’a Mourinho’ya yalakalık yapmak için bol bol saldırdılar. Abarttılar da abarttılar. O dünya bilmemne kupasını takan yok. Serie A şampiyonu olacaksın, Şampiyonlar Ligi’ni kaldıracaksın. Benitez bir yerden başlar, yine bir hikaye yazar. Leonardo’nun işi resmiyet kazanmadı ama olacaksa da çok zor. İnter kadrosu yenilenmek zorunda. Bunu da sakatlıklar yüzünden 7 aydır top oynayamayan Kaka’yı transfer ederek başlayamazsın. Milano’daki ezeli rekabette Kaka büyük bir hançer olur Milan tarafına. Berlusconi için mezar taşında “Kaka’yı satan Milan Başkanı” yazacak diyorlardı orada. Milan taraftarının taptığı adam, bu cesareti gösterir mi? Real Madrid’in ondan kolay vazgeçer. Mesut kısa zamanda çok yol aldı ve kimseye “Kaka yok” dedirtmedi. Bütün intikam hikayeleri Noel tatili sonrası son noktasını bulacak…. Gelecek hafta moda değil intikam haftası Milano’da. Olur ya da olmaz…

23:30/ Leonardo, İnter’in yeni teknik direktörü……………….

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s